Siirry pääsisältöön

Rv 40+6

Vika neuvola rv 40+5:

Paino +800g/vko
Turvotus +
Verenpaine 116/86 ja 123/83
Pissa puhdas
Sf-mitta 33 (edelleen keskikäyrän alapuolella)
Raivotarjonta
Sykkeet 130-150
Liikkeet ++

Saan kuulemma huomenna varata yliaikaiskontrollin ensi keskiviikoksi. Kuulemma siitä tarvitsee maksimissaa odottaa 3pv niin käynnistelevät.. Eli se olisi ensi viikon lauantai sitten. Mun lapsenvahtina toimiva anoppi ei ole silloin enää maisemissa..

Olin jo vaipumassa epätoivoon kunnes bongasin just vessareissulla limatulpan :) Ja Simoahan lähdin synnyttämään samana päivänä.. Jännää!

Ps. Kiva arvonta osoitteessa http://heidi-facetomorrowtoday.blogspot.fi/2013/07/kesaarvonta.html

Kommentit

Lähetä kommentti

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Me&i-arvonta!

Kaikkien teidän ihanien lukijoiden kunniaksi päätin järjestää arvonnan. Palkintona on Me&i cuddly bears body koossa 86/92cm. Menee värien puolesta niin tytölle kun pojallekin :) Kaikki lukijoiksi liittyneet ovat mukana yhdellä arvalla kommentoimalla tätä postausta. Kaksi arpaa saat jos linkität arvonnan omaan blogiisi. Osallistua voi sunnuntaihin 13.1 klo 20 asti.

Arvonta!

Teitä kirjautuneita lukijoita on jo yli sata, ihan huikeeta! Joten sen kunniaksi järjestän arvonnan. Voittajalle on luvassa lahjakortti Tikkunekun verkkokauppaan http://www.tikkunekku.fi/  . Olet mukana arvonnassa kommentoimalla tätä postausta. Toisen arvan saat, jos mainostat arvontaa blogissasi. Osallistua voi 9.1.2014 asti ja onnettarena toimii tämä neiti: Onnea arvontaan!

Vihdoin!

Simon pikkusisko syntyi 12.7 klo 8:30. Mitat 50cm ja 3560g. Me molemmat voimme hyvin ja toivottavasti päästäisiin jo tänään kotiin. Synnytys meni ihan hyvin, tosin ponnistusvaihe oli kamala avosuisen tarjonnan vuoksi. Kirjottelen tarkempaa kertomusta kunhan kotiudumme.